ДУХОВНА РИЗНИЦА

Прва архијерејска Литургија у манастиру Ћелије колубарске Епископа липљанског Доситеја са братијом хиландарском. Литургија је одслужена на празник светог Апостола Андреја Првозваног лета Господњег 2022.

Екипа Телевизије Храм боравила је у живописном манастиру Светог Великомученика Георгија – Ћелије Колубарске, у Епархији шумадијској и том приликом имала част да буде угошћена од стране игумана манастира високодостојног архимандрита Доситеја изабраног Епископа липљанског, који је приликом ове посете за нашу телевизију говорио о историјату овог живописног манастира, његовом историјском и духовном развоју, а поделио је и низ духовних и спасоносних савета са Свете Горе где се отац Доситеј духовно напајао дуги низ година.

Чин наречења извршће се у суботу, 10. децембра 2022. године у 17.00 часова у Саборном храму Светог архангела Михаила у Београду. Свету Литургију са чином архијерејске хиротоније служиће Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, саборно са браћом архијерејима и свештенством, у недељу 11. децембра 2022. године у 9.00 часова у Храму Светог Саве на Врачару.

Министар одбране Небојша Стефановић честитао је данас владики Доситеју Хиландарцу на избору за епископа липљанског, викара Патријарха српског и епископа војног, саопштило је Министарство одбране.

„Ми који смо удови тела Христовог, за нас не постоје неке другачије заповести које би важиле једне за монахе а друге за људе који живе у свету. Једно је Јеванђеље, један је Закон Божији. Ми се само разликујемо по начину како испуњавамо то Јеванђеље Христово“

Предавање архимандрита Доситеја Хиландарца о значају и важности жене у домостроју спасења света

Васкрсли Господ је исцелитељ душе и тела - Доситеј Хиландарац

Легенда каже да су баш на том месту косовски јунаци видали своје ране, а светогорски монаси се молили за спас православних душа.

Гост Радија Републике Српске на Бадњи дан био је јеромонах Доситеј Хиландарац игуман манастира Св. Геогргија- Ћелије у Ћелијама код Лајковца, у

Духовне вечери у манастиру св. великомученика Георгија и беседе оца Доситеја Хиландарца

Отац Доситеј Хиландарац о Божићном посту говори у емисији Врлинослов на ТВ Храму

поставите питање:

Библиографија епископа јована: